muzyk.net http://www.thomann.de/pl/index.html
Szukaj:
Użytkownik:   Hasło:      
24-09-2014 - 01:23 
MUZYK FCM ONLINE

2014-M08
2014-M07
2014-M09


MUZYK FCM


MENU GŁÓWNE


MUZYK FCM - AKTUALNY NUMER

http://www.muzyk.net/index.php?module=MyPress&func=viewparent&pressid=1


FACEBOOK


KLUBY / IMPREZY


SZUKAJ


SŁOWNIK MUZYCZNY


Temat: Informacja

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133   >

Informacja Kev Fox w Polsce
Kev Fox to artysta związany ze sceną Manchesteru, a obecnie tworzący w Północnej Walii. Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków. W zeszłym roku wydał minialbum Help Yourself, który - bez wsparcia prasy ani wytwórni - sprzedał się w nakładzie 5000 egzemplarzy. Od trzech lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie. Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już cztery trasy koncertowe zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy. Teraz (jak informuje Bego Booking) wraca po raz kolejny promując swój nowy album King For a Day. Misternie skonstruowane melodie pełne melancholii, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, kontrabasu i śladowej sekcji rytmicznej, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż… Tym razem Kev Fox wystąpi: 26.05 we Wrocławiu (Puzzle), 27.05 w Tucznie (Bałagan), 28.05 w Gorzowie (Magnat), 29.05 w Poznaniu (Blue Note; zagra także The Black Heart Procession), 30.05 w Poznaniu (Meskalina), 31.05 w Łodzi (Fabryscena), 1.06 w Lublinie (Tektura), 2.06 w Warszawie (Hydrozagadka), 3.06 w Tczewie (Tromba) oraz 4.06 w Bydgoszczy (Mózg). Więcej informacji o artyście na stronie www.myspace.com/kevfox.
Cały artykuł: 'Kev Fox w Polsce'   103 B więcej
Dodano: poniedziałek, 23 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Korg Kronos - pokaz w Warszawie
W sobotę 21 maja w sklepie Rock'n'Roll w Warszawie (Al. Armii Ludowej 17) odbędzie się pokaz najnowszego workstation firmy KorgKronos. Będzie on trwał od godziny 10:00 do ostatniego klienta… Kronos to nowa stacja robocza wyposażona w dziewięć „silników” audio oferujących różne rodzaje i typy syntezy, charakteryzujących się zróżnicowaną strukturą i polifonią – od 40 do maks. 400 głosów polifonii. Poszczególne „silniki” to: SGX-1 Premium Piano, EP-1 MDS Electric Piano, HD-1 High Definition Synthesizer (technologia PCM Virtual Memory), AL-1 Analog Synthesizer (Analog Modeling), CX-3 Tonewheel Organ (Tonewheel Organ Modeling), STR-1 Plucked String (Physical Modeling), MOD-7 Waveshaping VPM Synthesizer (synteza VPM) oraz wykorzystujące technologię modelowania CTM syntezatory MS-20EX i PolysixEX. Instrument oferowany będzie w trzech wersjach różniących się objętością klawiatury (61, 73 i 88 klawiszy, w dwóch ostatnich klawiatura z mechanizmem młoteczkowym RH3). W pamięci workstation użytkownik może korzystać z maks. 1664 programów barw, 1792 programów Combination oraz 152 zestawów perkusyjnych (oczywiście wliczając w to programy fabryczne). Do dyspozycji mamy również bank GM2. Pamięć Preset PCM ROM ma objętość 314 MB, a PCM RAM – maks. 1 GB. Do dyspozycji mamy też 9 bibliotek rozszerzeń EXs. Programy Combination możemy tworzyć z maks. 16 partii. Instrument wyposażono również w sampler (16-bit/48 kHz, maks. 512 MB, Open Sampling System), rozbudowany procesor efektów (bloki INSERT × 12, MASTER × 2, TOTAL × 2, EQ, MODULATION, 185 typów, 783 presetów), moduł wykorzystujący technologię KARMA, 697 podkładów rytmicznych oraz sekwencer z 16 ścieżkami MIDI i 16 śladami audio (WAV 16-/24-bit). Kronos udostępnia ponadto dysk twardy SSD (30 GB), joystick VECTOR, kontroler RIBBON, joystick PITCH/MODULATION, po 8 programowalnych suwaków i pokręteł, 18 programowalnych przycisków, dotykowy wyświetlacz 8”, bogaty wybór wejść i wyjść analogowych, cyfrowe wejście i wyjście S/PDIF, złącza MIDI (IN, OUT, THRU), wejścia dla kontrolerów nożnych oraz porty USB (zarówno do komunikacji z komputerem, jak i do podłączenia zewnętrznych nośników). Więcej informacji na stronach www.rnr.pl i korg.megamusic.pl.
Cały artykuł: 'Korg Kronos - pokaz w Warszawie'   103 B więcej
Dodano: piątek, 20 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Washburn WIN Std - specjalna oferta
Firma Music Info przygotowała na maj specjalną ofertę dotyczącą gitar elektrycznych marki Washburn, wchodzących w skład serii Idol. Modele WIN STD to nowa linia gitar, która przez nawiązanie do klasycznych kształtów zyskała sobie od razu wielką popularność. Instrumenty te charakteryzują się mahoniowym korpusem z klonową płytą wierzchnią, wklejaną mahoniową szyjką oraz palisandrową podstrunnicą z 22 progami. Gitara jest wykończona w kolorze Tobacco Sunburst. Sercem gitar WIN są nowe przetworniki USM Duncan, które powstały we współpracy z firmą Seymour Duncan i są montowane w większości instrumentów Washburn. Każdy z humbuckerów wyposażono w osobną regulację głośności i barwy. W gitarze zastosowano ponadto 3-pozycyjny przełącznik oraz mostek tune-o-matic ze strunogiągiem sztabkowym. Gitary WIN STD dostępne są z dwoma rodzajami korpusu - pełnym/standardowym i specjalnie uszczuplonym – tzw. wersją LITE. Lista sklepów muzycznych, w których można pytać o modele Washburn WIN STD jest dostępna na stronie www.musicinfo.pl. Więcej informacji o samej gitarze i przetwornikach USM Duncan można znaleźć na stronie producenta – www.washburn.com.
Cały artykuł: 'Washburn WIN Std - specjalna oferta'   103 B więcej
Dodano: czwartek, 19 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Bollywood Brass Band - East Meets Jazz
Określenie „bollywood” stało się znakiem rozpoznawczym dla specyficznej, artystycznej kultury, której głównymi elementami były indyjskie filmy oraz towarzysząca tym obrazom muzyka. Dziś słowo „bollywood” nie brzmi już tajemniczo i abstrakcyjnie bowiem filmy z „indyjskiej fabryki snów” docierają zarówno do Ameryki, jak i do Polski. Co ciekawe wiele z nich pretenduje do najważniejszych branżowych nagród, a niekwestionowanymi gwiazdami, zarówno w Indiach jak i na świecie są popularni aktorzy. Do Polski „bollywood” dotarł stosunkowo późno, bo dopiero w 2005 roku. Muzyka z filmów „bollywood” jest niezwykle ekspresyjna, rytmiczna i różnorodna. W większości tych filmów podstawę tzw. ścieżki dźwiękowej stanowią proste schematy harmoniczne i brzmieniowe oparte głównie o współczesny indyjski pop lub - co jest zasadą muzyki „bollywood” - połączenia popu z klasycznymi dźwiękami muzyki hinduskiej. Rzadziej pojawią się nagrania oparte wyłącznie o schemat hinduskiego stylu klasycznego czy wręcz parafrazy znanych tematów hinduskiej muzyki etnicznej. Obok wielu zespołów sesyjnych nagrywających muzykę na potrzeby indyjskiego przemysłu filmowego, pionierem w prezentacji koncertowej tej muzyki jest formacja Bollywood Brass Band, przedstawiająca najróżniejsze oblicza indyjskiej muzyki ludowej, folkloru hinduskich ceremonii oraz interpretacji przebojów „bollywood”. Włączenie do instrumentarium, poza egzotycznymi instrumentami,takimi jak dhol, colossal sousaphone, punjabi drum czy loud, zestawu jazzowych saksofonów, trąbek, puzonów spowodowało, że Bollywood Brass Band zyskał szlachetne, jazzowe brzmienie, które stylistykę „bollywood” traktuje wyłącznie jako inspirację do żywiołowego koncertu. Równie przekonująco zespół brzmi na płytach. Bollywood Brass Band jest pionierskim zespołem, który w znamienity i perfekcyjny sposób połączył elementy hinduskiej muzyki etnicznej oraz tanecznej z przebojami filmowymi „bollywood” i jazzowymi improwizacjami. Dzisiaj zespół jest gościem prestiżowych festiwali na całym świecie: od Kanady po Australię, rodzinne Indie oraz prestiżowe estrady festiwali w Glastonbury, Bradford, Cardiff, London Mela, karnawału w Wenecji, festiwalu Sydney Ignite. Koncertują w słynnej Royal Albert Hall i Opera House w Oslo. Na zaproszenie Ery Jazzu egzotyczny Bollywood Brass Band pojawi się w Polsce po raz pierwszy. Specjalnie przygotowany program East Meets Jazz zostanie zaprezentowany na jedynym koncercie 19 maja w warszawskim klubie Palladium (godz. 20:00). Tego samego dnia, ale o godz. 11:00 w klubie Chwila muzycy Bollywood Brass Band poprowadzą warsztaty perkusyjne. Więcej informacji na stronie www.jazz.pl.
Cały artykuł: 'Bollywood Brass Band - East Meets Jazz'   106 B więcej
Dodano: czwartek, 19 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja STAL w Polsce
STAL to nowe muzyczne dziecko Pierre'a Marie Mauliniego i Anthony'ego Gonzaleza z grupy M83. Zespół wystąpi 18.05 w Poznaniu (Pod Minogą), 19.05 w Sopocie (Papryka) oraz 20.05 w Warszawie (Progresja). STAL to francuska grupa, utworzona w Paryżu w 2009 roku, przez gitarzystę znanej na całym świecie formacji M83. Pierre Marie Maulini, po zdobyciu dużego doświadczenia z M83, po zagraniu wielu tras koncertowych, postanowił stworzyć własny projekt, będący wypadkową tego co robił dotychczas i jego innych inspiracji. W zeszłym roku pracował w domu nad albumem i odbył pierwszą trasę koncertową po Europie. Teraz wraca do Polski po raz drugi. Nazwa zespołu w wielu językach oznacza 'stal', odwołuje się do zimna i bezduszności maszyn oraz wszechobecnego zindustrializowanego życia, ale za tą zimną powłoką ukazuje się harmonijna, rozświetlająca i osobliwie radosna muzyka, z tekstami opowiadającymi o prawdzie i zwykłym szczęściu które można odnaleźć w życiu, miłości i nadziei. Idealne połączenie nowoczesnych dźwięków syntezatorów z podnoszącymi na duchu melodiami sprawia, że występy STAL na żywo są niezapomnianym, zjawiskowym przeżyciem. Brzmienie tria można nazwać wręcz epickim: czasem ambientowym i ciepłym, ale nie pozbawionym energii i siły progresywnego rocka. Więcej informacji o zespole na stronach www.myspace.com/ilovestal i stal.bandcamp.com.
Cały artykuł: 'STAL w Polsce'   101 B więcej
Dodano: wtorek, 17 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja HooDoo Band akustycznie we Wrocławiu
We wtorek 17 maja o godz. 20:00 w Centrum Sztuki Impart odbędzie się koncert wrocławskiego zespołu HooDoo Band. Koncert wyjątkowy, ponieważ zagrany akustycznie. Materiał przedstawiony publiczności tego dnia zostanie zarejestrowany i wydany jesienią w postaci albumu zatytułowanego HooDoo Unplugged. Będzie to drugi krążek formacji, a warto wspomnieć, że ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty. Podczas koncertu będzie można usłyszeć specjalnie przygotowywane na tę okazję nowe aranżacje utworów „bez prądu“, które znalazły się na pierwszej płycie grupy oraz kilka całkiem nowych kompozycji. Warto uczestniczyć w tym wydarzeniu i być świadkiem powstawania płyty. HooDoo Band to grupa energetycznych i piekielnie zdolnych muzyków młodego pokolenia. Występowali w finale konkursu „Sopot Top Trendy Festival“. Zagrali mnóstwo koncertów i wystąpili na największych festiwalach bluesowych w kraju i za granicą, m.in. Rawa Blues, Suwałki Blues Festival, Jimiway Blues Fest, Blues Alive i Blues Festiwal we Lwowie. Zespół grający mieszankę funku, soulu i rhythm'n'bluesa tworzą: Tomasz „Los” Nitribitt (voc/harp), Alicja Janosz (voc), Patrycja Lacina-Miarka (voc), Bartek Miarka (g), Bartosz „Mr.Shuffle” Niebielecki (dr), Piotr „Święty” Świętoniowski (kbds) i Andrzej „Stagracz” Stagraczyński (bg). Bilety na koncerty w cenie 15 PLN (przedsprzedaż) i 20 PLN (w dniu koncertu) do nabycia w sieci sklepów Empik, www.eventim.pl oraz kasie CS Impart. Więcej informacji na www.myspace.com/hoodooband oraz na profilu HooDoo Band na portalu Facebook.
Cały artykuł: 'HooDoo Band akustycznie we Wrocławiu'   103 B więcej
Dodano: poniedziałek, 16 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Bourelly/Bailey/Zawadzki w Warszawie
12 maja w warszawskim barze/restaruracji sportowej „Łazienkowska 3” wystąpi trio w składzie – Jean Paul Bourelly (gitara, wokal), Victor Bailey (bas, wokal) i Krzysztof Zawadzki (perkusja). Wszyscy trzej muzycy mają na koncie współpracę ze sławami jazzu i fusion. Bourelly grał m.in. z Milesem Davisem, McCoy Tynerem, Cassandrą Wilson, Archie Sheepem, Pharoah Sandersem czy Elvinem Jonesem. Bailey współpracował m.in. z formacjami Weather Report, Steps Ahead i Brecker Brothers, a także z Mike'm Sternem, Sonnym Rollinsem czy Larry'm Coryellem. Znany z rodzimej grupy Walk Away Krzysztof Zawadzki grał również z takimi muzykami jak Randy Brecker, Bill Evans, Mike Mainieri, Bob Berg, Dean Brown, Eric Marienthal, Frank Gambale czy Joey Calderazzo. Koncert tria rozpocznie się o godzinie 20:30. Bilety w cenie 50 PLN będzie można zakupić przed koncertem.
Cały artykuł: 'Bourelly/Bailey/Zawadzki w Warszawie'   100 B więcej
Dodano: czwartek, 12 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Johnny Rabb Tour
Firma Roland Polska zaprasza na warsztaty muzyczne i prezentacje nowego sprzętu perkusyjnego V-Drums marki Roland, które poprowadzi amerykańska gwiazda jazzu i drum`n`bass – najszybszy perkusista na świecie – Johnny Rabb. Warsztaty odbędą się: 10.05 w Warszawie (Riff Megastore, ul. Bokserska 62a, godz. 18:00), 11.05 w Katowicach (Riff, ul. Krasińskiego 5, godz. 18:00), 12.05 we Wrocławiu (M. Ostrowski, ul. Armii Krajowej 5, godz. 16:00), 13.05 w Poznaniu (Music Store, ul. Wielka 21, godz. 17:00; koncert w klubie Johnny Rocker [ul. Wielka 9], godz. 20:00) oraz 14.05 w Łodzi (Riff, ul. Piotrkowska 53, godz. 12:00). Więcej informacji na stronie www.rolandpolska.pl.
Cały artykuł: 'Johnny Rabb Tour'   102 B więcej
Dodano: wtorek, 10 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja NOHUCKI rozdaje płyty
Już we wtorek 10 maja w Krakowie w klubie Fabryka od godz. 18:00 kręcony będzie pierwszy w historii teledysk grupy NOHUCKI. Teledysk będzie promował debiutancką płytę, która ukaże się 20 maja nakładem SP RECORDS. NOHUCKI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w nagraniu teledysku. Każda osoba, która zjawi się w klubie Fabryka w Krakowie przy ulicy by wystąpić w teledysku otrzyma płytę z autografami. NOHUCKI swoją twórczośc opisuje jako CYBERPUNK. Trzon zespołu stanowią Bzyk (producent, kompozytor, instrumentalista, wokalista i lider nowohuckiej grupy WU-HAE) i Piotr Wróbel (wokalista, gitarzysta i lider zespołu AKURAT, z którym nagrał 5 płyt i zagrał ponad 1000 koncertów). Ze spotkania tych dwóch niezwykle odmiennych osobowości, o jakże odmiennych doświadczeniach, powstał NOHUCKI, który choć wydawało się to niemożliwe połączył ich muzyczne światy. Czego możemy się spodziewać po NOHUCKIM? – niezwykłej cyberpunkowej elektronicznej muzyki z udziałem żywych instrumentów, śpiewającego androida Lucy, cyberpunkowych dźwięków i wizualizacji, niezwykłego tańca zawodowych tancerek, a przede wszystkim znakomitych utworów. Na premierowej płycie Bzyka i Piotra Wróbla wspomagają: Olaf Deriglasoff – jeden z najlepszych polskich basistów (m.in. Kazik Na Żywo, Yugoton), Wojciech Karolak – światowej sławy hammondzista jazzowy, Antoni Dębski – jeden z najbardziej znanych basistów jazzowych oraz Guzik – MC znany z grupy WU-HAE. Pod tym adresem można odsłuchać utwór A ja lecę, do którego powstaje teledysk. Więcej informacji o formacji NOHUCKI na stronie www.nohucki.pl.
Cały artykuł: 'NOHUCKI rozdaje płyty'   104 B więcej
Dodano: poniedziałek, 09 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Moog Music - nowa strona
Firma Moog Music poddała swoją stronę internetową sporej przemianie. Nowy serwis to jednak nie tylko zmieniony wygląd, ale także – a może przede wszystkim – rozszerzona zawartość. Oprócz informacji o wszystkich aktualnie wytwarzanych produktach, fotografii, filmów i utworów demonstracyjnych czy nowości, mamy także dostęp do działu Legacy. Znajdziemy w nim rozmaite informacje dotyczące klasycznych syntezatorów analogowych zaprojektowanych przez Roberta A. Mooga – kalendarium produktów, stare katalogi i reklamy (tylko w formie zdjęć), życiorys Boba Mooga, artykuły, wywiady, filmy i zdjęcia. To wszystko można teraz znaleźć na stronie www.moogmusic.com.
Cały artykuł: 'Moog Music - nowa strona'   104 B więcej
Dodano: piątek, 06 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Mackie/Tapco - promocja
Music Info informuje o trwającej właśnie promocji obejmującej pakiet, w którego skład wchodzą 2 aktywne zestawy głośnikowe Mackie TH12A + mikser Tapco MIX220FX. Cena detaliczna tego promocyjnego zestawu wynosi 2687 PLN (ilość zestawów jest ograniczona). Mackie TH12A to zestaw dwudrożny z głośnikami 12” i 1” napędzanymi końcówkami o mocy 300 W (LF) i 100 W (HF). Aktywna „paczka” zamknięta w obudowie z tworzywa sztucznego charakteryzuje się pasmem przenoszenia 57 Hz – 20 kHz oraz zwrotnicą o punkcie podziału pasma 3 kHz (24 dB/okt.). TH12A wyposażono w dwa gniazda typu XLR – INPUT i THRU, regulację głośności oraz załączany 3-pasmowy korektor z przestrajanym środkiem. Tapco MIX220FX to z kolei nieduży analogowy mikser udostępniający 4 kanały monofoniczne (wejścia mikrofonowe XLR i liniowe) i 2 stereo (wejścia liniowe L/MONO i R). We wszystkich kanałach umieszczono 3-pasmowy korektor, regulację poziomu wysyłek MON i FX, a także położenia w panoramie/balansu. Do dyspozycji mamy też przyciski SOLO i MUTE oraz regulację głośności. Kanały mono udostępniają ponadto pokrętło GAIN i filtr górnoprzepustowy. Zasilanie Phantom +48V jest załączane wspólnie dla wszystkich czterech wejść. Mikser wyposażono także w proceso efektów (16 programów × 16 wariacji), wyjścia MAIN [XLR], ALT 3/4 i CONTROL ROOM, 2 wyjścia AUX SEND, wejścia AUX RETURN i FX RETURN, wejścia i wyjścia CD/TAPE, wejście dla kontrolera nożnego oraz wyjście słuchawkowe. Więcej informacji na stronie www.musicinfo.pl.
Cały artykuł: 'Mackie/Tapco - promocja'   108 B więcej
Dodano: piątek, 06 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja MUZYK - maj 2011
Dostępne jest już majowe wydanie miesięcznika MUZYK FCM. W numerze tym wśród testowanych instrumentów i urządzeń znalazły się: combo VOX AGA150 służące do nagłaśniania instrumentów akustycznych, basowy wzmacniaczy typu head STV-7 PRO firmy Ampeg, słuchawki KRK KNS 8400, interfejs audio Roland OCTA-CAPTURE komunikujący się z komputerem poprzez USB, klawiatura sterująca UF70 Classic firmy CME oraz stage piano Roland RD-700NX. Wyjątkowo obszerny dział Nowości zawiera przede wszystkim informacje o nowych produktach zaprezentowanych podczas kwietniowych targów Musikmesse i Prolight+Sound we Frankfurcie nad Menem. W numerze majowym publikujemy ponadto dwa zestawienia – pierwsze z nich obejmuje procesory wokalne, a drugie – loopery. W wydaniu tym znalazła się również relacja z prezentacji hybrydowego zestawu perkusyjnego Pearl e-Pro Live w poznańskim sklepie Music Store, którą prowadził Dariusz „Daray” Brzozowski. Tradycyjnie w numerze nie brakuje też informacji ze świata muzyki, felietonów, recenzji oraz warsztatów.
Cały artykuł: 'MUZYK - maj 2011'   4076 B więcej
Dodano: czwartek, 05 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Kaki King w Polsce
Po raz pierwszy wystąpi w Polsce amerykańska gitarzystka Kaki King. Artystka zagra 6 maja w szczecińskim Free Blues Club. Kaki King na listę „Nowych Bogów Gitary” magazynu Rolling Stone została wpisana 5 lat temu po tym, jak zadziwiła świat swoją szaloną i subtelną wirtuozerią. Nominowana wraz z Eddiem Vedderem (Pearl Jam) i Michaelem Brookiem do Złotych Globów za ścieżkę dźwiękową do filmu Into The Wild (Wszystko za życie) zawita do Szczecina w towarzystwie kilku niezwykłych instrumentów. Oprócz dwóch sygnowanych jej nazwiskiem modeli gitar na scenie Free Blues Clubu mają szansę pojawić się m.in. gryfon, koto, Weissenborn, banjo a może nawet i harfo-gitara. Pierwsze kroki Kaki King stawiała grając w nowojorskim metrze. Choć sięgnęła po gitarę już w wieku 5 lat, porzuciła ją wkrótce dla perkusji. Miało to niemały wpływ na jej późniejszą technikę grania. Po blisko dziesięciu latach na scenie Kaki jest już w pełni ukształtowaną gitarzystką i kompozytorką. Jej niezwykła umiejętność przenoszenia emocji na dźwięki za pomocą palców i głosu zadziwia nie mniej niż jej wirtuozeria. Po zeszłorocznej mocnej, rockandrollowej trasie promującej jej piątą płytę Junior, Kaki wyruszyła tym razem w świat solo i akustycznie. Właśnie w trakcie wiosennej trasy koncertowej po Europie zawita po raz pierwszy do Polski.
Cały artykuł: 'Kaki King w Polsce'   101 B więcej
Dodano: środa, 04 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Magda Piskorczyk i Slidin' Slim
W czwartek 5 maja, koncertem w gdyńskim Blue Clubie, rozpocznie się trasa koncertowa Magdy Piskorczyk i szwedzkiego gitarzysty oraz wokalisty Slidin' Slima. Artyści wystapią potem dwukrotnie w Niemczech, a następnie, w niedzielę w Poznaniu. W zeszłym roku ukazała się ich wspólna płyta Live at Satyrblues, zawierająca zapis koncertu Magdy i Slima z dziesiątego Festiwalu Satyrblues 2009 w Tarnobrzegu. Był to pierwszy wspólny występ tej pary artystów, poprzedzony jedynie krótką próbą… dźwięku. Magda i Slim poznali się na lotnisku w Warszawie, późnym wieczorem dzień przed koncertem. Mieli wspólnie zaprezentować się publiczności przez nieco ponad kwadrans i tylko we dwójkę. Jednak stało się inaczej… W maju 2010 roku artyści ponownie spotkali się na scenie, tym razem jednak w Szwecji. Podczas wspólnych koncertów w Polsce – 5.05 w Gdyni (Blues Club, Portowa 9) oraz 8.05 w Poznaniu (Blue Note, ul. Kościuszki 76/78) zagrają: Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa) z zespołem w składzie Aleksandra Siemieniuk (gitara dobro, akustyczna i elektryczna), Bartek Kazek (perkusja), Adam Rozenman (instrumenty perkusyjne) oraz Slidin' Slim (wokal i gitary). Więcej informacji na stronie www.magdapiskorczyk.com/mpss.
Cały artykuł: 'Magda Piskorczyk i Slidin' Slim'   101 B więcej
Dodano: poniedziałek, 02 maja 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Nowy perkusista Dream Theater wybrany
Zgodnie z zapowiedziami, w dniu dzisiejszym na oficjalnym kanale YouTube wytwórni Roadrunner Records – www.youtube.com/RoadrunnerRecords opublikowano trzecią część reportażu z przesłuchań na stanowisko nowego perkusisty grupy Dream Theater. Ostatni film zawiera też informację, na którą z niecierpliwością czekali wszyscy fani zespołu – nowym perkusistą został Mike Mangini. Polscy miłośnicy Dream Theater będą mieli okazję zobaczyć go razem z resztą zespołu podczas koncertu 28 lipca w katowickim Spodku. Przypominamy, że pozostałą szóstkę perkusistów biorących udział w tym nietypowym „castingu” tworzyli Virgil Donati, Thomas Lang, Marco Minnemann, Aquiles Priester, Derek Roddy oraz Peter Wildoer.
Dodano: piątek, 29 kwietnia 2011
  Wyślij artykuł do znajomych


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133   >

http://www.e-kamerton.pl

http://www.musicinfo.pl/kurzweil,3,0,0,106,0,1,p.html?cf=1

http://audiostacja.pl/index.php?le=produkty&pr=produkty&firma=SM%20PRO%20AUDIO

http://www.korg.megamusic.pl


http://www.audiotechpro.pl/

http://www.music-producer.pl/

http://www.lachlach.pl

POPRZEDNIE WIADOMOŚCI
Starsze artykuły

http://www.facebook.com/muzyk.net

INTERNETOWE SKLEPY MUZYCZNE
Lach & Lach

Logowanie użytkownika


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!