muzyk.net http://www.thomann.de/pl/index.html
Szukaj:
Użytkownik:   Hasło:      
31-03-2015 - 19:03 
MUZYK FCM ONLINE

2015-M02
2015-M03
2015-M01


MUZYK FCM


MENU GŁÓWNE


MUZYK FCM - AKTUALNY NUMER

http://www.muzyk.net/index.php?module=MyPress&func=viewparent&pressid=1


FACEBOOK


KLUBY / IMPREZY


SZUKAJ


SŁOWNIK MUZYCZNY


Temat: Informacja

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133143   >

Informacja Medeski Martin Wood w Polsce
Amerykańskie trio Medeski Martin Wood – najważniejszy zespół nowoczesnego jazzu ostatnich dekad zagra w kwietniu dwa koncerty w Polsce. Grupa, którą tworzą John Medeski (instrumenty klawiszowe), Billy Martin (perkusja) i Chris Wood (bas) wystąpi 19.04 w Warszawie (Palladium) oraz 22.04 w Chorzowie (Teatr Rozrywki). Medeski Martin & Wood to jeden z najpopularniejszych zespołów jazzowych ostatnich lat – rekomenduje koncery Dionizy Piatkowski, szef Ery Jazzu. Nie bez powodu najczęstszym odniesieniem jest porównywanie do legendarnej formacji fusion-jazzu, grupy Weather Report. Niemniej dzisiaj MMW to najwspanialsza kwintesencja szeroko pojmowanego acid-jazzu, fusion i jazzowej awangardy złączonych impulsywnym funky oraz energetycznym hip-hopem. To trio plasujące swój nowoczesny jazz między stylistyką fusion, modern-jazzem a modną awangardą. Poza kompozycjami autorskimi MMW przedstawia standardy jazzu oraz brawurowo interpretuje własny repertuar. Popularność i zachwyt u publiczności budowali licznymi koncertami klubowymi oraz wielomiesięcznymi trasami koncertowymi obejmującymi zarówno małe amerykańskie kluby, jak i prestiżowe (europejskie i japońskie) sale koncertowe. Od wielu sezonów trio MMW uznawane jest za jeden z najważniejszych zespołów „nowego jazzu”. Zdobywając ogromną popularność stali się faworytami jazzowego „young power” oraz zapowiedzią zmian stylistycznych i brzmieniowych, jakie niosą ze sobą lata przełom wieków. Więcej informacji na stronie www.jazz.pl.
Cały artykuł: 'Medeski Martin Wood w Polsce'   100 B więcej
Dodano: środa, 18 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Maj Miesiącem Nucleusa
Audiotech informuje, że już wkrótce, w miesiącu maju organizować będzie warsztaty i testy podczas których będzie można zapoznać się z możliwościami kontrolera DAW brytyjskiej firmy Solid State LogicNucleus. Osoby, które przyjdą na warsztaty będą mogły zawalczyć o to, aby móc przez kilka dni pracować na tym urządzeniu w swoim własnym studiu. Wszelkich informacji na temat samych warsztatów oraz możliwości wypożyczenia Nucleusa udziela firma AudioTech, która czeka na zgłoszenia do 20 kwietnia. Kontakt telefoniczny pod numerem (22) 6482935 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres info@audiotechpro.pl.
Nucleus to rozbudowany kontroler DAW, wykorzystujący do komunikacji port Ethernet oraz protokoły HUI i MCU. Urządzenie jest kompatybilne m.in. z takimi programami jak Pro Tools, Logic, Cubase czy Nuendo. Przy pomocy tylko jednego przycisku możemy przełączać między trzema różnymi podłączonymi programami DAW. Z poziomu panelu mamy jednoczesny dostęp do 16 „kanałów”. W każdym z nich do dyspozycji jest obrotowy enkoder V-Pot, przyciski CUT, SOLO i SEL, motoryzowany suwak oraz miernik LED. Dwie jednostki LCD pozwalają na wyświetlanie potrzebnych informacji w każdym „kanale”. Połączenie dedykowanych i programowalnych kontrolerów sprawia że możemy dostosować urządzenie do naszych potrzeb w zależności od projektu nad którym pracujemy. Środkową część panelu zajmują przyciski transportu i kursora, duże kółko JOG/SHUTTLE oraz szereg różnych przycisków funkcyjnych. Nucleus pełni również funkcję interfejsu audio USB (2 × 2), wyposażonego w przedwzmacniacze mikrofonowe SupeerAnalogue (zasilanie Phantom, filtr górnoprzepustowy 80 Hz, odwracacz fazy). Do dyspozycji mamy dwa dwa wejścia PRE typu combo [XLR/jack], dwie pary gniazd insertowych (SEND, RETURN), dwa wyjścia PRE typu XLR, dwa wyjścia słuchawkowe, wyjście MONITOR (L, R) typu cinch, wejście monitorowe iJACK [jack 1/8”], optyczne wejście i wyjście S/PDIF, a także wejście dla kontrolera nożnego, slot na kartę pamięci SD, port TERMINAL oraz hub USB z czterema portami. Więcej informacji o urządzeniu na stronie www.solid-state-logic.com i www.audiotechpro.pl.
Cały artykuł: 'Maj Miesiącem Nucleusa'   107 B więcej
Dodano: poniedziałek, 16 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Quidam - "Saiko"
Saiko – nowy, a zarazem szósty studyjny album grupy Quidam zawiera muzykę, która potrzebuje czasu, by rozkochać w sobie słuchaczy. Muzycy postawili na nastrój bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Brak wielowątkowych kompozycji i minimalizm potęgują znaczenie każdego dźwięku. Kompozycje oszczędne, pełne kapitalnych aranży, obfitują w smaczki ujawniające się nieoczekiwanie po kilku przesłuchaniach. Muzycy znakomicie operują nastrojem, dawkując z aptekarską precyzją aplikacje urobione z różnorodnych wpływów. Wszystko to, cała znamienita i nieco zaskakująca mikstura, jaką nam Quidam przyrządził, nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, które miałyby popsuć smak. Saiko to wynik pracy muzyków dojrzałych, o wybornym warsztacie, odważnych, którzy nie boją się prostszych form, tak doskonale służących nastrojowi. Czasem nawet jeden dłuższy dźwięk, który znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, potrafi zachwycić bardziej, niż setki nut. Obecną na Alone Together tak charakterystyczną lekkość brzmienia, usłyszymy także na Saiko. Trudno będzie przejść obojętnie obok partii fortepianu, fletów i gitary. Taka właśnie jest nowa płyta Quidam - dorosła, optymalna, czasem przebojowa, oszczędna, nastrojowa i piękna. Saiko oznacza spotkanie z Quidam wyraźnie odmienionym i pełnym instrumentalnego wigoru. Z muzyką doskonale współgrają teksty autorstwa Bartka Kossowicza i Maćka Mellera. Ich unikatowa struktura nawiązuje do poetyki codzienności, odważnie sięga po elementy mowy potocznej i za pomocą śmiałych neologizmów tworzy odrębny i emocjonalny świat SAIKO. Warto dodać, że po dłuższej przerwie Quidam powrócił do tekstów w języku polskim (jedynie w utworze Walec w którym gościnnie zaśpiewała Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic i Digit All Love, pojawia się tekst w języku angielskim). Producentem albumu jest Robert Szydło (współpracujący m.in. z Kasią Groniec i wspomnianym Mikromusic), natomiast masteringiem zajął się Marcin Bors (Hey, Nosowska, Myslovitz). Imponującą oprawę graficzną przygotował Michał Florczak. Na płycie, której premierę wyznaczono na 16 kwietnia znalazło się dwanaście utworów. Album ukazuje się nakładem Wydawnictwa „Rock-Serwis” Piotr Kosiński. Więcej informacji na stronie www.quidam.pl.
Cały artykuł: 'Quidam - "Saiko"'   102 B więcej
Dodano: poniedziałek, 16 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Jazz Masters Workshop Poland 2012
W dniach 14-30 kwietnia trwać będą zapisy na wyjątkowe warsztaty, które organizuje Fundacja Jazz Warmia Mazury oraz Walk Away Production. Zaplanowane na sierpień Jazz Masters Workshop Poland to międzynarodowe warsztaty muzyczne na poziomie zaawansowanym dla muzyków, studentów, zespołów z kraju i zagranicy, w sześciu klasach z udziałem najwybitniejszych wykładowców jazzowych. Zajęcia prowadzić mają: Bill Evans (saksofon), Dave Kikoski (fortepian), Victor Bailey (bas), Honey Larochelle (wokal), Joel Rosenblatt (perkusja) oraz Dean Brown (gitara). Warsztaty odbędą się w okresie 20–25 sierpnia w malowniczym miasteczku na Warmii – Lidzbarku Warmińskim w ramach JAZZ WARMIA MAZURY FESTIVAL – Lidzbark Warmiński 2012. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Jazz Masters Workshop Poland napisz na adres workshop@jazzwarmiamazury.pl. Więcej informacji o warsztatach na stronie www.jazzwarmiamazury.pl i pl-pl.facebook.com/FundacjaJazzWarmiaMazury.
Cały artykuł: 'Jazz Masters Workshop Poland 2012'   105 B więcej
Dodano: sobota, 14 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Audiostacja - promocje Universal Audio
Audiostacja informuje o dwóch promocjach dotyczących produktów marki Universal Audio, trwających do 30 czerwca (lub do wyczerpania zapasów). Pierwsza z nich skierowana jest do użytkowników kart UAD-1, którzy będą mogli teraz „przesiąść” się na platformę UAD-2 na dogodnych warunkach. Aby skorzystać z promocji należy najpierw zalogować się na swoim koncie UA i zdezaktywować UAD-1 klikając na TRADE-IN. Zostaniemy przekierowani do strony z voucherem, gdzie uzyskamy specjalny kod (Trade-In Code). Następnie wystarczy udać się do sklepu uczestniczącego w promocji UA wraz z wymontowaną kartą oraz wydrukowanym voucherem aby otrzymać rabat w wysokości 600 PLN na zakup nowej karty UAD-2 PCIe lub interfejsu UAD-2 Satellite FireWire. Jeśli mamy dwie karty UAD-1 możemy otrzymać 1200 PLN zniżki na nowego UAD-2 DUO, a gdy masz trzy karty UAD-1 dostaniesz 1800 PLN rabatu na zakup UAD-2 QUAD. Więcej informacji pod tym adresem.
Druga promocja także dotyczy częściowo platformy UAD-2, a dokładniej karty UAD-2 Solo PCIe którą otrzymamy gratis (!) przy zakupie jednokanałowego przedwzmacniacza mikrofonowego 710 Twin-Finity. Oznacza to że kupując preamp dostaniemy prezent o wartości 1590 PLN. Co więcej, otrzymamy również „na start” pięć wtyczek (UA LA-2A, UA 1176LN / 1176SE, Pultec EQP-1A, Realverb Pro) oraz kupon na 50 dolarów do wykorzystania w sklepie on-line przy zakupie kolejnych pluginów dla UAD-2. Szczegóły promocji pod tym adresem. Więcej informacji o produktach Universal audio na stronie producenta - www.uaudio.com i dystrybutora - www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: 'Audiostacja - promocje Universal Audio'   214 B więcej
Dodano: środa, 11 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja "RØDE Rocks" - zostań gwiazdą rocka
Australijska firma RØDE zorganizowała międzynarodowy konkurs, którego celem jest odkrycie najbardziej utalentowanego nieznanego zespołu na świecie. Aby wziąć udział W konkursie „RØDE Rocks” skierowanym zarówno do artystów solowych jak i grup należy nagrać kamerą demo swojego utworu (w wideo musi pojawić się przynajmniej jeden mikrofon marki RØDE), a następnie udostępnić materiał w serwisie YouTube, po czym zarejestrować się na stronie www.roderocks.com i przesłać link do swojego wideo. Pierwszy etap konkursu kończy się 30 czerwca. Po tym terminie i zamknięciu rejestracji rozpocznie się odsłuchiwanie nadesłanych materiałów. Na 9 lipca zaplanowano ogłoszenie 10 finalistów i rozpoczęcie głosowania publicznego. Zwycięzca konkursu ma być ogłoszony 31 lipca. Uczestników konkursu oceniali będą m.in.: Matt Sorum, Alain Johannes, Warpaint, David Catching, Howlin' Pelle Almqvist, James Lavelle, My Jerusalem, Band Of Horses, Gareth Liddiard, Francis Buckley czy John Merchant. Główną nagrodą konkursu jest trzydniowa sesja nagraniowa w hollywoodzkim studiu Record Plant pod okiem Alaina Johannesa, producenta znanego ze współpracy z takimi artystami jak Chris Cornell, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys czy Them Crooked Vultures. Ciekawie prezentują się także nagrody za drugie i trzecie miejsce czyli zestawy złożone z monitorów odsłuchowych Event, mikrofonów RØDE oraz dodatków o łącznej wartości… 15000 USD. Więcej informacji na stronach www.roderocks.com i www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: '"RØDE Rocks" - zostań gwiazdą rocka'   324 B więcej
Dodano: środa, 04 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja MUZYK FCM - Kwiecień 2012
W miesiącu kwietniu przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników i użytkowników programowych efektów, jak również tych osób, które być może jeszcze się do nich – z tych czy innych powodów i względów – nie przekonały. O czym mowa? Otóż w tym numerze miesięcznika MUZYK FCM znajdą Państwo test pakietu The BIG 4 Bundle firmy Plugin Alliance obejmującego cztery wtyczki – korektor SPL Passeq, kompresory Elysia Alpha Compressor i Vertigo VSC-2 oraz limiter Brainworx bx_XL. Jest to zestaw typowo masteringowych efektów, dostępnych w kilku formatach, zarówno dla komputerów PC jak i Mac. Warto też zauważyć że trzy spośród plug-inów mają swoje bezpośrednie sprzętowe pierwowzory. W wyjątkowo obszernym teście poznają Państwo nie tylko możliwości każdej z czterech wtyczek w kontekście ich praktycznych zastosowań, ale także dowiedzą się o nowym sposobie autoryzacji niewymagającym sprzętowych kluczy, które to mogły dotąd zniechęcać niektóre osoby do sięgnięcia po wirtualne procesory efektów. W kwietniowym numerze nie brakuje też oczywiście sprzętowych rozwiązań. Wśród testowanych instrumentów i urządzeń znalazły się tym razem: trzy analogowe efekty gitarowe marki AkaiChorus, Flanger i Analog Delay, gitara elektryczna LTD MH-330FR, saksofon altowy A5-HS firmy Cannonball oraz aż trzy instrumenty klawiszowe – klawiatura sterująca Studiologic Acuna 88, keyboard BK-5 firmy Roland oraz stage piano Kawai MP10. W zestawieniu publikowanym w tym wydaniu prezentujemy przedwzmacniacze i procesory mikrofonowe. Przypominamy również sylwetkę Bogusława Meca, a ponadto w numerze kwietniowym nie brakuje też nowości oraz informacji branżowych i okołomuzycznych, recenzji, felietonów i warsztatów.
Cały artykuł: 'MUZYK FCM - Kwiecień 2012'   2120 B więcej
Dodano: wtorek, 03 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Kwiecień 2012 - koncerty
W miesiącu kwietniu odbyć się mają m.in. koncerty takich wykonawców jak: Portico Quartet (1.04 – Gdańsk), Kev Fox & The Last Dance (2.04 – Tuczno; 3.04 – Poznań; 4.04 – Zielona Góra; 5.04 – Szczecin; 6.04 – Świnoujście), Zola Jesus (4.04 – Warszawa), Laibach (4.04 – Łódź), Silverstein; support: We Are The Ocean, Setting The Woods On Fire (5.04 – Warszawa), Chris Botti (7.04 – Warszawa), Russian Circles (10.04 – Warszawa), If These Trees Could Talk (11.04 – Warszawa; 12.04 – Poznań), Hitt (12.04 – Warszawa), Nazareth; support: Tri State Corner (12.04 – Poznań; 13.04 – Warszawa; 14.04 – Gdynia; 16.04 – Lublin; 17.04 – Katowice), Judas Priest; support: Leash Eye (14.04 – Katowice), Wolves Like Us, Junius (15.04 – Warszawa), Red Box (15.04 – Warszawa; 17.04 – Kraków; 18.04 – Wrocław), Sleepmakeswaves, The Samuel Jackson Five (16.04 – Łódź; 17.04 – Warszawa), John Williams & John Etheridge „Together and Solo” (16.04 – Poznań; 18.04 – Wrocław; 21.04 – Lublin; 22.04 – Warszawa; 23.04 – Gdańsk; 25.04 – Kraków), Cassie Taylor & The Soul Cavalry feat. Jack Moore (18.04 – Poznań), Rhapsody of Fire; support: Elvenking, Ibridoma (18.04 – Kraków; 19.04 – Warszawa), Medeski/Martin/Wood (19.04 – Warszawa; 22.04 – Chorzów), Leon Hendrix Band (18.04 – Biskupiec; 19.04 – Piekary Śląskie; 20.04 – Chełmek; 21.04 – Zamość; 23.04 – Siedlce; 24.04 – Warszawa; 25.04 – Sopot; 26.04 – Bielsko-Biała; 27.04 – Częstochowa; 28.04 – Margonin; 29.04 – Kielce; 30.04 – Krosno), Carpark North (20.04 – Kraków), Angelo Kelly (21.04 – Warszawa), Room 94 (21.04 – Warszawa), Anathema; gość specjalny: Amplifier (21.04 – Kraków; 22.04 – Poznań), Accept (22.04 – Warszawa), Moreland & Arbuckle (22.04 – Biała Podlaska; 26.04 – Kraków; 27.04 – Mszana Dolna; 28.04 – Gomunice; 30.04 - Gdynia), Michael Buble; support: Naturally 7 (23.04 – Gdańsk/Sopot), Lizz Wright (23.04 – Szczecin; 25.04 – Białystok), Chase & Status (27.04 – Wrocław; 28.04 – Łódź), RPWL (27.04 – Poznań; 29.04 – Warszawa; 30.04 – Bielsko-Biała), The Brew (27.04 – Poznań; 28.04 – Konin; 29.04 – Warszawa; 30.04 – Bielsko-Biała), Delain; support: Trillium, Halcyon Way (28.04 – Warszawa), Karmakanic; support: Brain Connect, Joseph Magazine (29.04 – Wrocław) oraz UFO (30.04 – Warszawa). Na kwiecień zaplanowano również takie imprezy jak 48. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą” (18-22.04) oraz Bluestracje 2012 (18-30.04).
Cały artykuł: 'Kwiecień 2012 - koncerty'   1147 B więcej
Dodano: niedziela, 01 kwietnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Portico Quartet w Polsce
Na przełomie marca i kwietnia pojawi się w Polsce grupa Portico Quartet. Jest to zespół utworzony przez grupę młodych muzyków – szkolnych przyjaciół mieszkających i nagrywających razem w Londynie. Razem tworzą brzmienie, jakiego nie słyszało się nigdy wcześniej. Dzięki użyciu instrumentu Hang, swoistej fuzji bębna i ksylofonu, muzycy osiągają niepowtarzalny dźwięk z łagodnymi uderzeniami w tle. Czerpiąc inspiracje z elektroniki, ambientu oraz z muzyki klasycznej członkowie Portico Quartet swoją muzyką odkrywają nowe horyzonty. W ich brzmieniu można usłyszeć zarówno inspiracje Burialem, Mount Kimbie i Flying Lotus, jak i Arve Henriksen czy Bon Iver. Przez okres ostatnich pięciu lat Portico Quartet przeszli trudną drogę od odważnych performanców ulicznych na londyńskim Southbank aż po niezliczone występy na arenie międzynarodowej na festiwalach w Berlinie, Paryżu czy Nowym Jorku. W ramach trasy promującej trzeci album (wydany na początku tego roku) zespół wystąpi 30.03 we Wrocławiu (Firlej), 31.03 w Warszawie (Fabryka Trzciny) oraz 1.04 w Gdańsku (Miasto Aniołów). Na nowym krążku łączą się tajemnicze brzmienie hangu, eteryczny saksofon oraz surowy ton basu i perkusji. Dzięki użyciu efektów elektronicznych Portico Quartet nurkują śmiało w morze poetyckich, a zarazem współczesnych dźwięków. W skład Portico Quartet wchodzą: Duncan Bellamy, Milo Fitzpatrick, Jack Wyllie oraz Kier Vine. Organizatorem koncertów w Polsce jest agencja artystyczna KiKa Production – kikaproduction.com.
Cały artykuł: 'Portico Quartet w Polsce '   104 B więcej
Dodano: wtorek, 27 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Musikmesse / Prolight+Sound 2012
W dniach 21-24 marca odbędzie się we Frankfurcie nad Menem kolejna edycja targów Musikmesse. Tradycyjnie równolegle odbywać się będą targi Prolight + Sound. Podczas Musikmesse – największej tego typu muzycznej imprezy wystawienniczej, swoje produkty przedstawi ponad tysiąc wystawców z całego świata, w tym także z Polski. Nieco mniej firm wystawiać się będzie w ramach Prolight + Sound. W ciągu czterech targowych dni zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt tysięcy instrumentów i urządzeń, w tym wiele premierowych. Chociaż gros nowości stanowić będą tradycyjnie produkty, które ujrzały już światło dzienne na targach NAMM w USA (będzie to ich europejska premiera), to z pewnością nie zabraknie też tych całkowicie nowych, skrywanych skrzętnie przez producentów właśnie do targów we Frankfurcie. Gama produktów przedstawianych podczas Musikmesse i Prolight + Sound obejmuje m.in. wszelkiego typu instrumenty akustyczne i elektroniczne, sprzęt studyjny i nagłośnieniowy, oprogramowanie muzyczne, sprzęt oświetleniowy, wydawnictwa muzyczne i nutowe, literaturę fachową czy wyposażenie scen. Podczas targów odbywać się będą także różnego typu imprezy towarzyszące, w tym koncerty, warsztaty i konkursy. W czasie trwania targów nie zabraknie też ceremonii wręczenia nagród. Kolejny raz częścią targów będzie także International Vintage Show. Swój aktywny udział w targach zapowiedziało także wielu artystów z całego świata. Tradycyjnie już ostatni dzień będzie otwarty dla szerokiej publiczności. Więcej informacji na stronie www.musikmesse.com.
Cały artykuł: 'Musikmesse / Prolight+Sound 2012'   105 B więcej
Dodano: wtorek, 20 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja "Swingujące 3miasto" - koncert
17 marca odbędzie się w sopockim klubie Pick & Roll koncert połączony z jam-session promujący serię wydawniczą Swingujące 3-miasto. Pomysłodawcą i redaktorem serii jest Marcin Jacobson (manager wielu polskich gwiazd i animator kultury), który zjednał dla projektu sopockiego wydawcę Krzysztofa Karwasza (Soliton) oraz Konrada Mielnika (Polskie Radio Gdańsk). Dzięki tej współpracy wydano już krążki z dokonaniami zespołów Baszta i Rama 111, niebawem światło dzienne ujrzą inne nagrania. Podczas koncertu w Sopocie, który rozpocznie się o godz. 20:00 wystąpią muzycy zespołów Rama 111, Baszta i Antykwintet oraz ich goście. Więcej informacji na stronach www.jacobson.pl i www.pickandroll.pl.
Cały artykuł: '"Swingujące 3miasto" - koncert'   109 B więcej
Dodano: sobota, 17 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Audiostacja - nowe gitarowe marki
Audiostacja została wyłącznym przedstawicielem na polski rynek firmy John Hornby Skewes & Co. Ltd. [JHS], która znana jest głównie z produkcji słynnych gitar Vintage, a także całej gamy innych instrumentów i akcesoriów. Pozostałe marki, które reprezentuje JHS to m.in. gitary Fret-King, Encore i Santos Martinez, linie instrumentów smyczkowych i dętych [Antoni, Odyssey] oraz bębny i akcesoria. To kilka tysięcy produktów, które będą sukcesywnie wprowadzane na polski rynek przez Audiostację. Gitary ze stajni JHS zdobyły serca muzyków na całym świecie – to połączenie najlepszych klasycznych rozwiązań z bardzo dobrą jakością i wprost zdumiewająco atrakcyjną ceną. To ogromny wybór, wielka różnorodność i świetny osprzęt sygnowany najczęściej nazwiskiem Trevora Wilkinsona, który wsławił się konstrukcją mostka ochrzczonego jego nazwiskiem, ale jest też autorem niezliczonej liczby rozwiązań, które znajdują zastosowanie w produkcji gitar z logo Vintage, Fret-King czy Encore [np. pickupy czy klucze]. Już 2 kwietnia w ofercie Audiostacji pojawić się mają gitary Vintage, Fret-King, Encore i Santos Martinez. Więcej informacji na stronach www.jhs.co.uk i www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: 'Audiostacja - nowe gitarowe marki'   100 B więcej
Dodano: czwartek, 15 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja SSL C10HD i systemy I/O - pokazy w Polsce
Audiotech zaprasza na prezentacje rozwiązań firmy Solid State Logic, które odbędą się w dniach 23 marca – 4 kwietnia. Pokazy obejmą przede wszystkim high-endową kompaktową konsoletę emisyjną C10HD, stworzoną aby sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Ceniona na świecie za dźwięk, stabilność, bezpieczeństwo, ergonomię i komfort, W ciągu ostatnich dwóch lat została zainstalowana już w ponad 100 ośrodkach radiowych, TV i OB-vanach, zyskując renomę w branży. Podczas pokazów zaprezentowana zostanie konsoleta w najnowszej wersji z funkcją Production Automation, 5.1 Upmix, zintegrowanym systemem emisji jingli C-Play oraz automatycznym miksem dialogów Dialogue Automix. Co więcej, podczas prezentacji omówione zostaną także sposoby integracji C10HD z istniejącymi systemami wykorzystującymi routery MADI, konwertery audio, interfejsy MADI PCIe oraz stageboxy. Nie zabraknie też odpowiedzi na pytania jak stworzyć profesjonalne i zarazem ekonomiczne rozwiązania mobilne i stacjonarne przy wykorzystaniu urządzeń SSL. Przedstawione zostaną również konsolety SSL C100HD i C200HD. Osoby zainteresowane pokazami proszone są o kontakt z Krzysztofem Rudnickim z firmy Audiotech – telefoniczny na numer (22) 6482935 lub (604) 144664 albo drogą elektroniczną na adres krzysztof@audiotechpro.pl. Więcej informacji o urządzeniach SSL na stronie internetowej producenta – www.solid-state-logic.com oraz dystrybutora – www.audiotechpro.pl.
Cały artykuł: 'SSL C10HD i systemy I/O - pokazy w Polsce'   102 B więcej
Dodano: czwartek, 15 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja SSL i Grammy
Jak informuje Audiotech – polski dystrybutor urządzeń marki Solid State Logic, ta brytyjska firma gratuluje i dziękuje wszystkim laureatom tegorocznej, 54. edycji rozdania nagród Grammy. SSL z dumą podkreśla, że w ponad 80% wszystkich zwycięskich projektów w kategoriach, w których brana jest pod uwagę jakość nagranej muzyki, zaangażowani są producenci i realizatorzy używający konsolet Solid State Logic. Jest to również pierwszy rok, w którym ceremonia została nagrana na jednej z emisyjnych konsolet SSL, która została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2003 roku. Nagroda Grammy za Najlepsze Nagrania Operowe powędrowała w ręce Metropolitan Opera, za transmisję HD live i nagranie DVD „Doctor Atomic” Johna Adamsa. Była to część serii „The Met: Live in HD”, w której przedstawienia operowe transmitowane są na żywo do teatrów na całym świecie i nadawane na PBS. Produkcja muzyczna dla wszystkich emisji telewizyjnych i radiowych jest wykonywana przy użyciu emisyjnej konsolety cyfrowej SSL C100HDS, zainstalowanej w 2008 roku w Met. Wspaniale jest widzieć wielu utalentowanych i rozpoznawalnych artystów, producentów i inżynierów ze wszystkich gatunków muzycznych. Jest szczególnie ekscytujące, że jedna z naszych konsolet emisyjnych znalazła się na Grammy po raz pierwszy – powiedział Piers Plaskitt, dyrektor SSL – Każdy w SSL kto jest zaangażowany w projekt i budowę konsolety jest bardzo dumny ze swojej pracy, jest też dumny z pracy inżynierów producentów i artystów którzy używają naszych konsolet.
Cały artykuł: 'SSL i Grammy'   2248 B więcej
Dodano: wtorek, 13 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Gazpacho - "March of Ghosts"
W poniedziałek 12 marca premierę będzie miał nowy studyjny album znakomitego norweskiego zespołu art-rockowego Gazpacho, który rozpoczął działalność w Oslo w 1996 roku. Założyli go przyjaciele z dzieciństwa Jon-Arne Vilbo i Thomas Andersen, do których dołączyli Jan-Henrik Ohme, Mikael Kromer, Lars Erik Asp i Kristian Torp. Wspólnie wypracowali niepowtarzalne brzmienie, nagrali znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy oraz odbyli wiele tras koncertowych, m.in. z Marillion. Album zatytułowany March Of Ghosts ukazuje się po znakomitym albumie Missa Atropos z roku ubiegłego i koncertowym i>London nagranym podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej, która dostarczyła muzykom wielu inspiracji. Jon-Arne Vilbo tak o tym opowiada: Tydzień po powrocie weszliśmy prosto do studia, by szybko wszystko utrwalić. W efekcie większa część albumu powstała podczas jednodniowej twórczej orgii, kiedy razem z Mikaelem i Thomasem zajmowaliśmy przez cały dzień i noc… Praca nad „March Of Ghosts” przebiegła zaskakująco gładko. Pierwsze sesje okazały się tak owocne, że większość materiału, która trafiła na ostateczną wersję albumu pochodzi właśnie z nich. Materiał doszlifowano latem i jesienią 2011 roku, by nadać całości ostateczny kształt. Podczas gdy Missa Atropos był albumem koncepcyjnym opowiadającym historię jednej osoby, która świadomie skazała się na samotność i zerwała wszelkie więzi ze światem, March Of Ghosts stanowi raczej zbiór krótkich historii. Płyta trafia do dystrybucji dzięki firmie Wydawnictwo „Rock-Serwis” Piotr Kosiński. Więcej informacji na stronach www.gazpachoworld.com i www.rockserwis.pl.
Cały artykuł: 'Gazpacho - "March of Ghosts"'   108 B więcej
Dodano: piątek, 09 marca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133143   >

http://www.e-kamerton.pl

http://www.musicinfo.pl/kurzweil,3,0,0,106,0,1,p.html?cf=1

http://audiostacja.pl/index.php?le=produkty&pr=produkty&firma=SM%20PRO%20AUDIO

http://www.korg.megamusic.pl


http://www.audiotechpro.pl/

http://www.music-producer.pl/

http://www.lachlach.pl

POPRZEDNIE WIADOMOŚCI
Starsze artykuły

http://www.facebook.com/muzyk.net

Najczęściej czytany artykuł
Najczęściej czytany dzisiaj artykuł:

Washburn - Marzi Montazeri The Priestess

INTERNETOWE SKLEPY MUZYCZNE
Lach & Lach

Logowanie użytkownika


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!