muzyk.net http://www.thomann.de/pl/index.html
Szukaj:
Użytkownik:   Hasło:      
03-07-2015 - 08:50 
MUZYK FCM ONLINE

2015-M06
2015-M04
2015-M05


MUZYK FCM


MENU GŁÓWNE


MUZYK FCM - AKTUALNY NUMER

http://www.muzyk.net/index.php?module=MyPress&func=viewparent&pressid=1


FACEBOOK


KLUBY / IMPREZY


SZUKAJ


SŁOWNIK MUZYCZNY


Temat: Informacja

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133143153   >

Informacja Polska Akademia Gitary / Maraton Gitarowy 2012
W czwartek 17 sierpnia oficjalnie zaingurowana zostanie tegoroczna edycja festiwalu Polska Akademia Gitary. W ramach tej imprezy stojącej pod znakiem gitary, w dniach 17.08 – 2.09 odbędzie się mnóstwo wydarzeń muzycznych i to nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Podczas koncertu inaugurującego w Archikatedrze w Gnieźnie wystąpi Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia oraz Xuefei Yang, Łukasz Kuropaczewski, Anabel Montesinos i Marco Tamayo (dzień później artystów tych będzie można usłyszeć w Poznaniu). Największymi gwiazdami tegorocznej edycji będą Los Angeles Guitar Quartet (19.08; Poznań, Aula UAM) i Pepe Romero (24.08; Poznań, Aula UAM), a ponadto podczas festiwalu Polska Akademia Gitary, Maratonu Gitarowego oraz imprez towarzyszących wystąpią m.in.: Anagnoson and Kinton Piano Duo, De Jacarandá, José Manuel Buzón Rodríguez, Igor Dedusenko, Duo La Corda - Jan Skryhan i Katsia Prakopchyk, Carles Pons, József Eötvös, Carlos Piñana Flamenco Duo, Chicago Guitar Duo - Andreas Kapsalis & Goran Ivanovic, Royal String Quartet, Łukasz Kuropaczewski, Robert Horna, Michał Dolata, Jerzy Żak, Andrzej Mokry, Kupiński Guitar Duo, Anna Pietrzak i Olek Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, The Colors, Cracow Guitar Quartet, Krzysztof Pełech oraz Paweł Sokołowski. Koncerty odbędą się Poznaniu, Gnieźnie, Jarocinie, Obornikach, Czarnkowie, Zaniemyślu, Śmiełowie, Antoninie, Pniewach, Stęszewie, Kórniku, Pleszewie, Puszczykowie, Międzychodzie, Imiołkach, Lesznie, Wągrowcu, Mikorzynie, Lusowie, Szamotułach, Opalenicy, Koninie, Murowanej Goślinie, Hermanowie, Lubiniu, Pile, Turku, Mniszkach, Dobrzycy, Ostrowie Wielkopolskim oraz Dąbrówce. Oprócz koncertów odbędą się także warsztaty oraz projekcje filmów. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan koncertów i innych wydarzeń, na stronie www.akademiagitary.pl.
Cały artykuł: 'Polska Akademia Gitary / Maraton Gitarowy 2012'   104 B więcej
Dodano: środa, 15 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Tydzień z legendą - Gdański jubileusz Beatlesów
W najbliższą sobotę, 18 sierpnia, dokładnie w 50 rocznicę pierwszego koncertu The Beatles w składzie który przeszedł do historii, w Gdańsku rozpocznie się TYDZIEŃ Z LEGENDĄ – GDAŃSKI JUBILEUSZ THE BEATLES. W samo południe, na Motławie, o godz. 12:00, zainauguruje go symboliczne wodowanie najprawdziwszej ŻÓŁTEJ ŁODZI PODWODNEJ, której nawet Liverpool by się nie powstydził, natomiast o godz. 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej (ul. Ołowianka 1) rozpocznie się koncert niezapomnianych przebojów w wykonaniu najlepszego polskiego cover-bandu wyspecjalizowanego w repertuarze Wielkiej Czwórki, grupy The Postman, która nie bez sukcesów uczestniczyła w beatlesowskich festiwalach w Liverpoolu i Londynie. Z kolei w dniach 20-23 sierpnia w Bibliotece Manhattan (C.H. Manhattan, ul. Grunwaldzka 82) o godz. 17:00 odbędzie się cykl spotkań poświęconych działalności The Beatles (20.08 - THOSE WERE THE DAYS - spotkanie z udziałem muzyków zespołów: Czerwono-Czarni, Czerwone Gitary, Polanie; 21.08 - ACROSS THE UNIVERSE - spotkanie z udziałem Tadeusza Sklińskiego, znawcą twórczości Czesława Niemena; 22.08 - IN MY LIFE - spotkanie z Romanem Stinzingiem, kolekcjonerem pamiątek po Beatlesach; 23.08 - WHEN I’M SIXTY FOUR - spotkanie z udziałem muzyków trójmiejskich zespołów: Tony, Złote Struny, Meteory i Takty). Towarzyszyć im będzie wystawa pt. „Do You Want To Know A Secret” przypominająca jak Johna, Paula, George’a i Ringo traktowała ówczesna prasa. Organizatorem jubileuszowych wydarzeń są: Urząd Miasta Gdańska, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Fundacja Sopockie Korzenie. Honorowy patronat nad imprezą objęli Mieczysław Struk (Marszałek Województwa Pomorskiego) i Paweł Adamowicz (Prezydent Miasta Gdańska). Bilety na koncert – bilety@fiharmonia.gda.pl, tel. (58) 3206262. Wstęp na pozostałe imprezy jest wolny. Dodatkowe informacje – fundacja@sopockiekorzenie.org.pl, tel. (58) 3514382.
Cały artykuł: 'Tydzień z legendą - Gdański jubileusz Beatlesów'   106 B więcej
Dodano: wtorek, 14 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Dead Can Dance - "Anastasis"
Do sprzedaży trafiła już nowa płyta formacji Dead Can Dance. Krążek zatytułowany Anastasis to pierwszy studyjny album zespołu od… 16 lat. Tyle właśnie czasu minęło od ukazania się ostatniej wspólnej płyty Lisy Gerrard i Brendana Perry, zawierającej nowy materiał (Spiritchaser). Dead Can Dance powstało w roku 1981 w australijskim Melbourne, jednak już po roku Gerrard i Perry przenieśli się do Londynu. Do rozwiązania w roku 1998 zespół nagrał siedem albumów studyjnych i jeden koncertowy – wszystkie wydane nakładem wytwórni 4AD. Dyskografię DCD uzupełniają cztery albumy-kompilacje. Teraz, po kilkunastu latach solowej działalności Lisa Gerrard i Brendan Perry wracają nie tylko z nowym albumem, na którym znalazło się osiem kompozycji, ale również z ogólnoświatową trasą koncertową. Tournee promujące nowy album rozpoczęło się 9 sierpnia w kanadyjskim Vancouver. Jesienią – 15 października – zespół wystąpi w Polsce (Warszawa, Sala Kongresowa).
Cały artykuł: 'Dead Can Dance - "Anastasis"'   106 B więcej
Dodano: poniedziałek, 13 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja IV Ogólnopolski Konkurs "Wspomnienia Miłośników Rock & Rolla"
Przypominamy, że 15 września 2012 roku mija termin dostarczenia do Fundacji „Sopockie Korzenie” spisanych lub nagranych wspomnień, dokumentów, pamiątek (fotografie, plakaty, płyty, nagrania audio i video) lub innych materialnych świadectw związanych z tematem ogłoszonego przez nią konkursu. Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wspomnienia Miłośników Rock'n'Rolla” jest ocalenie od zapomnienia ludzi i zdarzeń oraz uratowanie przed zniszczeniem pamiątek i innych świadectw materialnych dot. historią polskiej muzyki rozrywkowej. Organizowany on jest z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Dostarczone materiały będą oceniane przez jury w trzech kategoriach: publikowane i nie publikowane wspomnienia uczestników, opracowania o charakterze historycznym lub socjologicznym oraz „dokumenty, pamiątki, publikacje i inne”. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Sopotu oraz sponsorów i patronów medialnych. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi do 30 października 2012 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Fundacji „Sopockie Korzenie” pod adresem www.sopockiekorzenie.org.pl/konkurs.html.
Cały artykuł: 'IV Ogólnopolski Konkurs "Wspomnienia Miłośników Rock & Rolla"'   3073 B więcej
Dodano: piątek, 10 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Elektroniczne bity na wodzie - Szczecin Music Live 2012
Novika & The Lovefinders, Mr. Lex & Rawski, ABC of Funk, DJ Steve The Machine oraz Berliński Beat zagrają na Szczecin Music Live, w dniach 11-12 sierpnia. Koncerty towarzyszyć będą ognistym wybuchom fajerwerków podczas Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych – PYROMAGIC 2012 na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Z barek przycumowanych przy wyspie Grodzkiej każda z walczących grup z Włoch, Chin, Czech i Portugalii wystrzeli 3 tony masy pirotechnicznej. W tym roku jubileuszowa edycja festiwalu będzie niepowtarzalna – o tytuł najlepszego „władcy ognia” rywalizować będą cztery mistrzowskie grupy, laureaci poprzednich edycji festiwalu. Każda z grup ma za zadanie zachwycić widownię kompletnym muzyczno-pirotechnicznym spektaklem – a trzy minuty każdego pokazu zarezerwowane są dla Johanna Straussa. Podczas pokazów odbędzie się także festiwal muzyki elektronicznej Szczecin Music Live. Koncerty Szczecin Music Live odbędą się na wodzie – na przycumowanej do nabrzeża multimedialnej scenie zainstalowanej na pokładzie pływającego dźwigu. Artyści występować będą pomiędzy pokazami fajerwerków. Pierwszego dnia festiwalu wystąpi ABC of Funk, Novika & The Lovefinders oraz Mr Lex & Rawski. Z kolei w niedzielę usłyszymy DJ Steve The Machine oraz Berlinski Beat. Więcej informacji na stronach fajerwerki.szczecin.eu i pyromagic.pl.
Cały artykuł: 'Elektroniczne bity na wodzie - Szczecin Music Live 2012'   106 B więcej
Dodano: piątek, 10 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja BOSS GT-100 Tone Room
Firma BOSS uruchomiła na swojej amerykańskiej stronie serwis GT-100 Tone Room. Obecnie umieszczonych jest w nim 25 programów PATCH przeznaczonych dla multiefektów GT-100, naśladujące brzmienie znane z konkretnych utworów. Są wśród nich takie hity jak Smoke On The Water, Little Wing, Stairway to Heaven, Hotel California, Sweet Home Alabama, Enter Sandman, Californication, Smells Like Teen Spirit, Paranoid, Comfortably Numb czy Sweet Child O' Mine. Co więcej, ze strony www.bossus.com/go/gt-100_tone_room/ możemy nie tylko pobrać bezpłatnie wspomniane programy PATCH w celu wykorzystania ich w naszym GT-100, ale także odsłuchać na niej przykłady dźwiękowe demontrującego brzmienie każdego z presetów.
Cały artykuł: 'BOSS GT-100 Tone Room'   105 B więcej
Dodano: czwartek, 09 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja VI Festiwal im. Pawła Bergera
W ostatni weekend wakacji - 31.08 – 1.09 odbędzie się w Kaliszu już po raz szósty Festiwal im. Pawła Bergera – zmarłego tragicznie klawiszowca i współzałożyciela zespołu Dżem. Jak co roku patronat artystyczny nad imprezą sprawuje legenda polskiego blues rocka - zespoł Dżem, który wystąpi drugiego dnia festiwalu. VI edycja imprezy w Kalisz Arena jest absolutnie wyjątkowa – pierwszy raz w historii potrwa dwa dni i pierwszy raz wystąpią na niej zagraniczne gwiazdy. Nad Prosnę przyjadą w tym roku amerykanie z oryginalnego The Blues Brothers Band oraz Planet of the Abts. Polskę reprezentować będzie Quidam, ubiegłoroczny zwycięzca Damian Ukeje z zespołem Fat Belly Family oraz oczywiście Dżem. Wszystkie koncerty odbywać się będą w hali Kalisz Arena. Podobnie jak w ubiegłym roku na scenie festiwalowej zobaczyć będzie można także Filharmonię Kaliską, która wykona utwory z różnych gatunków muzycznych od rapu po metal. Będą m.in. klasyki takich zespołów jak Metallica, Lynyrd Skynyrd, Deep Purple czy Led Zeppelin. Pierwszego dnia odbędzie sie również konkurs zespołów, laureaci będą mogli wystąpić na scenie obok gwiazd festiwalu. W skład tegorocznego Jury wchodzą – Mira Siewiera (córka Pawła Bergera, honorowa przewodnicząca jury), Marta Mielcarek (przewodnicząca jury, teatrolog, muzyk), Jurek Styczyński (Dżem), Piotr Krysiak (redaktor naczelny Radia Centrum) i Paweł Michaliszyn (dyrektor artystyczny Festiwalu). Przewidziane są również nagrody pieniężne. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 sierpnia 2012. Oprócz konkursu kapel w ramach imprezy zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych podczas trwania Festiwalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu ul. Fabryczna 13-15. Więcej informacji na stronie stronach www.festiwalbergera.pl i www.facebook.com/festiwalpawlabergera.
Cały artykuł: 'VI Festiwal im. Pawła Bergera'   103 B więcej
Dodano: wtorek, 07 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Access Virus - jubileuszowa promocja
Właśnie mija 15 lat od wyprodukowania pierwszego syntezatora marki Access Virus. Przez ten czas „zaraził" całe rzesze muzyków, którzy docenili niesamowite brzmienie i wielką wszechstronność tego instrumentu. Access Virus pojawił się w wielu odsłonach, zarówno w wersji sprzętowej, jak i programowej – a dziś przyszedł czas na docenienie wszystkich, którzy przez te lata wspierali producenta zakupując jedną z wersji Virusa. Z okazji urodzin producent, reprezentowany w Polsce przez firmę Audiostacja, ogłosił specjalną jubileuszową promocję dla wszystkich użytkowników produktów Access, czyli dla posiadaczy Virusa w dowolnej wersji sprzętowej [Virus A, B/kB, Classic, Rack, Indigo, C, XL itd.] lub programowej [TDM lub PowerCore]. W ramach promocji, przy zakupie nowego syntezatora Virus z serii TI otrzymamy zwrot określonej kwoty – od 100 do 200 EUR. Promocja potrwa do końca października 2012, a jej zasady są następujące… Ze strony internetowej www.virus.info/cashback należy pobrać plik PDF i wypełnić umieszczony w nim formularz. Do wzięcia udziału w promocji kwalifikuje: dowód zakupu i numer seryjny produktu starszego typu oraz kopia faktury zakupu nowego Virusa. Po zakupie któregoś z modeli Virus TI należy przesłać numer seryjny instrumentu i kopię dowodu zakupu (w promocji mogą brać również osoby które nabyły syntezator maksymalnie 30 dni przed promocją). Wszystkie te dokumenty wraz z wypełnionym formularzem trzeba wysłać na adres cashback@virus.info. Następnie, po weryfikacji w ciągu 30 dni firma Access zrealizuje zwroty pieniędzy poprzez przelew lub za pomocą systemu PayPal (Snow: 100 EUR/125 USD; TI2 Desktop: 150 EUR/175 USD; TI2 Polar: 200 EUR/250 USD; TI2 Keyboard: 200 EUR/250 USD). Więcej informacji o poszczególnych modelach syntezatora Virus na stronie producenta – www.virus.info i dystrybutora – www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: 'Access Virus - jubileuszowa promocja'   105 B więcej
Dodano: poniedziałek, 06 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Sziget Festival 2012 na żywo w YouTube
Już dzisiaj – 6 sierpnia rusza jubileuszowa, 20. edycja festiwalu Sziget, odbywającego się na wyspie Obudai w Budapeszcie. Dla wszystkich, którzy nie mogli wyberać się osobiście na ten jednen z największych europejskich festiwali muzycznych organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę. Oto bowiem, po raz pierwszy w historii imprezy, na serwisie YouTube – pod adresem Szczegóły wkrótce na polskiej stronie www.youtube.com/user/szigetofficial/live – dostępny będzie bezpośredni streaming przez wszystkie pięć dni festiwalu. Podczas tegorocznej edycji Sziget Festival, która trwać będzie w dniach 6-13 sierpnia, wystąpią m.in. tacy artyści jak: Anna Calvi, dEUS, Ministry, Glasvegas, Hurts, Placebo, Anti-Flag, Friendly Fires, Crystal Fighters, The Roots, Maximo Park, Korn, The Vaccines, The xx, The Stone Roses, The Horrors, SUM 41, Snoop Dogg, Lamb, The Ting Tings, The Subways, Mando Diao, LMFAO czy The Killers. Podczas imprezy usłyszeć i zobaczyć będzie można także wykonawców z Polski. Na Węgrzech pojawią się: Brodka, Ocean oraz Pink Freud. Więcej informacji na stronie www.szigetfest.pl.
Dodano: poniedziałek, 06 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja MUZYK FCM - Sierpień 2012
Kolejny z „wakacyjnych” numerów miesięcznika MUZYK FCM powinien najbardziej przypaść do gustu gitarzystom, choć naturalnie nie brakuje w nim tematów, które zainteresują także innych instrumentalistów, jak i inne osoby zajmujące się muzyką. Poza gitarowymi testami w wydaniu tym publikujemy bowiem także zestawienie obejmujące efekty typu distortion i overdrive. Znalazło się w nim ponad siedemdziesiąt modeli zróżnicowanych zarówno pod względem charakteru i stopnia „degradacji” wprowadzanego do nich sygnału, jak również możliwości kreowania brzmienia. Tymczasem, wśród instrumentów i urządzeń testowanych na łamach sierpniowego wydania znalazły się następujące produkty: gitara elektryczna Jay Turser JT-220D, multiefekt gitarowy GT-100 marki BOSS, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy sE Electronics sE2200a II, słuchawki Signature PRO firmy Ultrasone oraz klawiatura nożna Roland PK-6. W numerze tym przybliżamy Państwu bliżej także możliwości jakie oferuje wirtualne pianino Arturia Wurlitzer V oraz interfejs audio Line 6 Mobile In. W dziale „W skrócie” znalazło się z kolei pianino cyfrowe Kawai CS6. W sierpniowym wydaniu naszego miesięcznika publikujemy również relację z prezentacji pałek perkusyjnych firmy Pro Mark, która odbyła się w Warszawie. W numerze tym tradycyjnie nie brakuje też nowości oraz informacji branżowych i okołomuzycznych, recenzji, felietonów oraz warsztatów.
Cały artykuł: 'MUZYK FCM - Sierpień 2012'   3116 B więcej
Dodano: piątek, 03 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Sierpień 2012 - koncerty, festiwale
Chociaż sierpień stać będzie wyraźnie pod znakiem festiwali, w miesiącu tym nie zabraknie też koncertów, na których usłyszymy takich wykonawców jak: Madonna (1.08 – Warszawa, Stadion Narodowy), Matthew Herbert, Alva Noto, Diamond Rings i Sleep Party People (2.08 – Katowice; CKK, Hipnoza), Six Feet Under (6.08 – Warszawa, Progresja), Jeff Lorber Fusion feat. Eric Marienthal (4.08 – Warszawa, Rynek Starego Miasta), The Killers (10.08 – Kraków, Teatr Łaźnia Nowa), Kyle Eastwood Band (11.08 – Warszawa, Rynek Starego Miasta), Richard Bona (12.08 – Kraków, Kijów Centrum), Afghan Whigs (14.08 – Warszawa, Palladium), Netsky (17.08 – Wrocław, Browar Mieszczański; 18.08 – Gdańsk, CSG), Ian Anderson (24.08 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca), Ernie Watts Quartet (25.08 – Warszawa, Rynek Starego Miasta), No-Man (26.08 – Kraków, Studio), Scorpions (31.08 – Wrocław, Zajezdnia MPK) czy Japandroids (31.08 – Poznań, Fabrika). Wśród kilkunastu sierpniowych festiwali są m.in. następujące imprezy: 18. Przystanek Woodstock (2-4.08) w Kostrzynie nad Odrą, OFF Festival 2012 (2-5.08) w Katowicach, Tzadik Poznań Festival 2012 (3-5.08), Ethno Port Poznan Festival 2012 (9-11.08), Gdańsk Dźwiga Muzę 2012 (10-11.08), Ostróda Reggae Festival 2012 (10-12.08), 6. Festiwal Legend Rocka (10-12.08) w Strzelinku, Solidarity Of Arts – STAŃKO+ (11.08) w Gdańsku, Coke Live Music Festival 2012 (11-12.08) w Krakowie, 3. Międzynarodowy Festiwal Czyste Country (11-12.08) w Wolsztynie, Rock In Summer 2012 (15.08) w Warszawie, Tauron Nowa Muzyka 2012 (23-26.08) w Katowicach, Regałowisko 2012 (24-25.08) w Bielawie oraz Cieszanów Rock Festiwal 2012 (24-26.08).
Cały artykuł: 'Sierpień 2012 - koncerty, festiwale'   7075 B więcej
Dodano: środa, 01 sierpnia 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Novation Automap - konkurs
Audiotech ogłosił konkurs zatytułowany „zAUTOMAPuj się!”, który dotyczy oferowanego przez firmę Novation programu Automap. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci voucherów na zakup dowolnych produktów z oferty Novation. Co należy zrobić aby znaleźć się w tym gronie?
1. Opisać w jednym zdaniu co to jest Automap
2. Odpowiedzieć na pytanie: „Jakie kontrolery Novation obsługują Automap 4?”
3. Wymienić przynajmniej cztery aplikacje typu DAW, które współpracują z Automap 4.
4. Polubić fanpage Audiotechu na Facebooku – www.facebook.com/audiotechpro
Dziesięć osób, których opisy Automap zostaną opublikowane (w formie ankiety) na fanpage'u, dostanie vouchery o wartości 100 PLN na zakup dowolnego sprzętu marki Novation. Dodatkowo twórca opisu Automap, który zbierze najwięcej głosów otrzyma plecak firmy Novation. Zgłoszenia należy przesyłać do 3.08 na adres hubert@audiotechpro.pl. Najciekawsze opisy Automap firma Audiotech opublikuje 6.08 na swoim fanpage'u w formie ankiety. Koniec głosowania i ogłoszenie zwycięzcy wyznaczono na 10.08.2012.
Cały artykuł: 'Novation Automap - konkurs'   107 B więcej
Dodano: czwartek, 26 lipca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Audiostacja - promocja Akai
W tym tygodniu Audiostacja ogłasza kolejną promocję. Tym razem jest ona skierowana do wszystkich którzy chcą nagrywać i miksować dźwięk w komputerze i potrzebują do tego zarówno interfejsu jak i programu DAW. Promocją objęty jest najnowszy interfejs audio firmy AkaiEIE Pro wyposażony w 4 preampy mikrofonowe, mogący pracować w trybie 24-bit/96 kHz. Oprócz czterech wejść mikrofonowo-liniowo-gitarowych [combo XLR/jack] do dyspozycji mamy po cztery wyjścia liniowe i gniazda INSERT, wyjście słuchawkowe (z możliwością wyboru źródła odsłuchu) oraz złącza MIDI (IN, OUT). Oprócz portu USB służącego do komunikacji z komputerem, interfejs udostępnia trzy porty USB typu A pozwalające na podłączenie innych urządzeń (EIE Pro służy wtedy za hub USB). Interfejs wyróżnia się ponadto wyglądem retro. Teraz do zakupionego EIE Pro otrzymamy bezpłatnie pełną wersję programu Samplitude 11 Silver na komputery PC. Aplikacja ta obsługuje maks. 48 śladów i pozwala na nagrywanie i edycję audio i MIDI. Program pozwala również na używanie plug-inów VST, a w komplecie mamy ponado pełen zestaw przydatnych wtyczek. Samplitude 11 Silver udostępnia ponadto wysyłki, automatykę, inserty, obsługę protokołu ReWire oraz pracę z częstotliwościami próbkowania do 96 kHz. Promocja ważna jest do wyczerpania zapasów zestawów promocyjnych. Sugerowana cena EIE Pro wynosi 1050 PLN.
Ponadto możliwy jest teraz zakup w niższej cenie wybranych efektów gitarowych Akai z serii Analog Custom Shop. Promocją objęte są modele Analog Chorus, Analog Compressor i Drive 3 Overdrive – cena promocyjna 249 PLN (cena detaliczna 295 PLN), a także Analog Flanger – cena promocyjna 255 PLN (cena detaliczna 295 PLN). Więcej informacji o poszczególnych produktach na stronie www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: 'Audiostacja - promocja Akai'   103 B więcej
Dodano: środa, 25 lipca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Plugin Alliance - nowy sposób aktywacji
Firma Plugin Alliance postanowiła wzbogacić swój system licencjonowania wtyczek. Ten działający od stycznia tego roku „sojusz” przedsiębiorstw oferujących plug-iny (m.in. Brainworx, Mäag Audio, SPL, Vertigo Sound, elysia) wyróżnia nowe podejście do tematu autoryzacji i licencjonowania. Mając tylko jedno konto (do tego darmowe) i jeden login mamy dostęp do wszystkich naszych wtyczek – natywnych i TDM. System licencji Plugin Alliance wykorzystuje bowiem jeden plik licencyjny dla wszystkich plug-inów oferowanych w ramach „sojuszu”, umożliwiający do tego aktywację na maks. trzech komputerach. Aktywacji można było dotychczas dokonać internetowo lub offline. Teraz firma dodała nowy sposób, wykorzystujący… dowolny pendrive USB. Nowe rozwiązanie oznacza dla użytkowników plug-inów jeszcze większą wolność poprzez transfer wszystkich licensji i plików instalacyjnych na podręczny nośnik pamięci. Dzięki temu możliwe będzie używanie wtyczek Plugin Alliance na dowolnym komputerzez bez potrzeby wcześniejszej aktywacji konkretnego urządzenia. Plug-iny będą kopiowane do komputera na zasadzie tymczasowej, a następnie usuwane bez konieczności deaktywacji komputera. Oznacza do dużą wygodę dla osób pracujących w różnych studiach czy podczas koncertów. Co więcej, nowy sposób aktywacji jest kompatybilny z systemem licencyjnym firmy Waves, co oznacza że pliki z wtyczkami i licencjami Plugin Alliance i Waves mogą być przechowywane na tym samym nośniku USB bez obaw o jakiekolwiek komplikacje. Więcej informacji na wspomnianej już stronie www.plugin-alliance.com.
Cały artykuł: 'Plugin Alliance - nowy sposób aktywacji'   107 B więcej
Dodano: czwartek, 19 lipca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


Informacja Audiostacja - nowe promocje
Kolejna odsłona letnich promocji ogłoszonych przez firmę Audiostacja to oferta przede wszystkim (choć nie tylko) dla osób, u których marka Universal Audio i jej produkty wywołują przyspieszenie tętna. Promocja obejmuje siedem urządzeń, przy kupnie których otrzymamy do każdego bardzo wartościowy i prestiżowy gratis. A oto szczegóły:
• przy kupnie kompresora 1176LN otrzymamy bezpłatnie interfejs audio RME BabyFace (lub LadyFace) o wartości 2299 PLN
• decydując się na kupno poczwórnego preampu 4-710D, w prezencie trafi do nas mikrofon wstęgowy sE Voodoo VR1 o wartości 2500 PLN
• kupując preamp lampowo-tranzystorowy 710 Twin-Finity dostaniemy gratis zestaw mikrofonowy Rode NT2-A o wartości 1230 PLN
• jeśli zdecydujemy się na lampowy preamp Solo 610 w prezencie otrzymamy parę mikrofonów Rode NT-5 Pair o wartości 1350 PLN
• przy zakupie kompresora lampowego LA-2A, dodatkowo dostaniemy aż dwa prezenty – RME BabyFace oraz zestaw pluginów Waves JJP Signature Collection Native z oryginalnym autografem Jacka Josepha Puiga (łączna wartość prezentów to 3700 PLN)
• kupując kompresor/limiter LA-3A, otrzymamy RME BabyFace oraz Waves Vocal Raider Native o łącznej wartości ponad 3000 PLN
• jeśli kupimy kartę UAD-2 Solo Core, dostaniemy zestaw mikrofonowy Rode NT-1A o wartości 799 PLN
Łączna wartość gratisów wynosi prawie 15 tysięcy złotych (oczywiście jeśli ktoś zdecydowałby się kupić wrzystkie urządzenia objęte promocją). Akcja dotyczy pojedynczych egzemplarzy sprzętu, więc warto się pospieszyć. Więcej informacji o poszczególnych urządzeniach Universal Audio na stronie www.audiostacja.pl.
Cały artykuł: 'Audiostacja - nowe promocje'   104 B więcej
Dodano: wtorek, 17 lipca 2012
  Wyślij artykuł do znajomych


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103113123133143153   >

http://www.e-kamerton.pl

http://www.musicinfo.pl/kurzweil,3,0,0,106,0,1,p.html?cf=1

http://audiostacja.pl/index.php?le=produkty&pr=produkty&firma=SM%20PRO%20AUDIO

http://www.korg.megamusic.pl


http://www.audiotechpro.pl/

http://www.music-producer.pl/

http://www.lachlach.pl

POPRZEDNIE WIADOMOŚCI
Starsze artykuły

http://www.facebook.com/muzyk.net

INTERNETOWE SKLEPY MUZYCZNE
Lach & Lach

Logowanie użytkownika


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!